Εύκολη νίκη για τον Ολυμπιακό στην Λακατάμια που επιβλήθηκε με 4-0 του ΘΟΪ, και ανέβηκε μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας με 33 βαθμούς (και αγώνα περισσότερο από τον Εθνικό Άχνας).

Η ομάδα του Φάτζιο Μπουις κυριάρχησε στο ξεκίνημα και καθάρισε τον αγώνα από το πρώτο 20λεπτο, προηγούμενη με 3-0. Σε αυτό το διάστημα δύο γκολ πέτυχε ο Ράμος και από ένα οι Ρομό.

Το ΘΟΪ δεν κατάφερε να αντιδράσει, αντίθετα ο Ολυμπιακός είχε ευκαιρία για τέταρτο γκολ στο 34′ με το δοκάρι του Μέντες με κεφαλιά.

Τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα για το ΘΟΪ στο 70′ όταν έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές καθώς τραυματίστηκε ο Δημήτρης Κυριάκου και οι αλλαγές του Νίκου Νικολάου είχαν ολοκληρωθεί.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 82′ ο Βιέιρα με ωραίο σουτ.

Η εξέλιξη του αγώνα:

-82′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Βιέιρα κάνει το 4-0 με φαλτσαριστό σουτ.

-83′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Βιέιρα, μέσα ο Άλεξ Κωνσταντίνου.

-85′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Ρομό, μέσα ο Σάββα.

-70′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Ράμος, μέσα ο Οπόνγκ.

-70′ Το ΘΟΪ Λακατάμιας συνεχίζει με 10 παίκτες. Ο Δημήτρης Κυριάκου ένιωσε ενόχληση στο γόνατο και αποχώρησε από το παιχνίδι. Οι αλλαγές του Νίκου Νικολάου έχουν ολοκληρωθεί και οι γηπεδούχοι μένουν με 10 παίκτες.

-46′ Αλλαγη για το ΘΟΙ. Έξω ο Πεχλιβανόπουλος, μέσα ο Παπέττας.

-34′ Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με κεφαλιά του Μέντες, μετά από εκτέλεση φάουλ του Σαμάρα.

-25΄ Διπλή αλλαγή για το ΘΟΙ. Έξω ο Κίττος, μέσα ο Κυριάκου Δημήτρης. Έξω ο Κυριάκου, μέσα ο Μάριος Χριστοφόρου.

-17′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. με τον Ράμος. Ο Βιέρα επιχείρησε την σέντρα και ο   Ράμος με ωραία ενέργεια και σουτ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

12′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Ρόμο που διπλασίασε με σουτ από το ύψος της περιοχής.

-10′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με σουτ του Ράμος.

ΘΟΪ (Νίκος Νικολάου): Ζαχαρουδιού, Πεχλιβανόπουλος (46΄ Παπέττας), Κίττος (25′ Δ. Κυριάκου), Ξενοφώντος, Γαβριηλίδης, Νικολάου, Παπαθεοχάρους, Αλωνεύτης, Ροτς, Κυριάκου (25′ Χριστοφόρου), Χαραλάμπους.

Ολυμπιακός (Φάτζιο Μπούις): Γιωργαλλίδης, Λεονάρντο, Πιερμάγιερ, Ρόμο (85′ Σάββα), Βιέιρα (83′ Άλεξ Κωνσταντίνου), Παχίπης, Σαμάρας, Αντωνίου, Μέντες, Ράμος (70′ Οπόνγκ), Παπαγεωργίου.

Διαιτητής: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΕΛΛΑΣ
Α’ Βοηθός Διαιτητής: ΜΑΝΩΛΗΣ ΤΙΓΡΗΣ
Β’ Βοηθός Διαιτητής: ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
Τέταρτος Διαιτητής: ΜΑΡΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ
Παρατηρητής: ΝΙΚΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ